Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 23 червня 2017 03:03
Ексклюзив: Кропивницький

У Кропивницькому розвалюється недекомунізований пам'ятник (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У Кропивницькому розвалюється недекомунізований пам'ятник (ФОТОРЕПОРТАЖ)

КРОПИВНИЦЬКИЙ. 10 червня. УНН-Центр. Попри завершений процес декомунізації пам'ятник на честь героїв громадянської та Другої світової війни у Кропивницькому, поблизу Дендропарку, і досі знаходиться на своєму місці. На пам'ятнику досі не демонтували елементи комуністичної символіки, однак і сама пам'ятка розвалюється, інформує кореспондент УНН-Центр.

На 13-метровому обеліску, що є частиною пам'ятника, відвалюється зовнішня декоративна плита. Відлуплення плит можна спостерігати і в нижній частині композиції. Окрім того, територію пам'ятника стихійники, які щодня виходять на торгівлю у сквері Слави, використовують для зберігання своїх речей.

Чи перебуває на балансі міста пам'ятник і чи має хтось наглядати за станом досі недекомунізованого пам'ятника, кореспондент УНН-Центр поцікавився у відділі культури і туризму міської ради. Начальник відділу Анна Назарець повідомила, долю цього пам'ятника вирішуватиме топонімічна комісія, однак утримання його в належному стані не входить до повноважень відділу культури.

"У нас в місті немає органу охорони культурної спадщини, відповідно цю роботу здійснює обласний департамент. Питання створення такого органу тільки розглядається. У нас є повноваження тільки контролювати чи демонтований він чи ні, але на утримання чи його ремонт в нас немає ні коштів, ні повноважень. Така ситуація не тільки в нас, а й в усій країні. На утримання таких пам'ятників потрібні колосальні кошти, але громада більше потребує ремонтів, дахів, ліфтів", - прокоментувала Анна Назарець.

Довідка УНН-Центр: Офіційне відкриття пам'ятника героям громадянської та Другої світової війни відбулось у 1977 році. Із лівого боку пам'ятника стоїть солдат Громадянської воїни 1918 - 1921 років, з правого боку - солдат Другої світової війни 1941 - 1945 років. Воїни тримаються за руків'я меча. Посередині можна прочитати напис: "Пам'яті героїв - поклонися. Вірності Вітчизні - Присягни!". Пам'ятник встановлено в Парку Слави. Його висота складає: скульптурної групи - 4,5 метра, обеліска - 13,0 метрів, а постаменту - 1,4 метра.