Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 29 червня 2017 01:52
Ексклюзив: Вінниця

Вінничани візьмуть участь у Марші рівності у Києві

Вінничани візьмуть участь у Марші рівності у Києві

ВІННИЦЯ. 13 червня. УНН-Центр. Цієї неділі, 18 червня, вінничани долучаться до Маршу рівності, який відбудеться у Києві. Учасниками правозахисної ходи стануть як вінницькі ЛГБТ-активісти, так і люди, які не входять до спільноти, передає кореспондент УНН-Центр.

За словами місцевого представника ЛГБТ-спільноти Дениса, у Вінниці поїздку на Марш рівності ніхто не організовує, це вибір кожного особисто. Однак охочих уже чимало, але через радикально налаштовані організації до представників сексуальних меншин в обласному центрі все засекречено.

"Здебільшого наші вінницькі ЛГБТ-спільноти дуже закриті, адже багато організацій "полюють" на їхніх представників. Протягом останнього часу в місті побили до 10 осіб із ЛГБТ-спільноти. На жаль, такі справи рідко доходять до суду, адже постраждалі не говорять, через що їх побили. Тим більше радикально налаштовані проти нас особи нападають на неповнолітніх, і часто батьки замовчують такі ситуації. Вони не завжди хочуть визнавати, що їхня дитина − нетрадиційної орієнтації й не пишуть заяви до поліції про побиття, або батьки загалі не знають правду про своїх дітей. У Вінниці більше 2 тис. представників ЛГБТ-спільноти, особисто я знаю осіб 600. Скільки осіб поїдуть на Марш рівності, буде відомо ближче до неділі. Однак на сьогодні вінничани, серед яких і я, вже в Києві, де беремо участь у різних майстер-класах, тренінгах у межах тижня "КиївПрайд-2017", − розповів Денис.

У Марші рівності планують брати участь не лише представники ЛГБТ-спільноти, а й їхні друзі та союзники, активісти, які відстоюють права людини. Серед них і вінничанка Світлана Дубина − експерт Коаліції з протидії дискримінації в Україні.

"Права людини − понад усе. Коли про це йде мова, не може бути вибірковості. Адже тоді постає питання: для чого потрібні публічні заходи, спрямовані на обстоювання прав, наприклад, етнічних меншин? Я, як людина, яка працює в сфері прав людини для різних спільнот, підтримую "КиївПрайд-2017", що проходить під гаслом "Країна – для всіх", і планую поїхати на Марш рівності", − розповіла Світлана Дубина.

Довідка УНН-Центр: Марш рівності — хода, що проводиться у Києві наприкінці травня або на початку червня у межах міжнародного форуму на підтримку прав ЛГБТ-спільноти України "КиївПрайд". Уперше проведення Маршу рівності було заплановане у 2012 році, проте захід не відбувся через загрозу сутичок із противниками акції.