Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 23 червня 2017 01:14
Новини: Кримінал

Координатора руху “Юго-Восток” засуджено на шість років

Координатора руху “Юго-Восток” засуджено на шість років

КИЇВ. 24 травня. УНН. Організатора та координатора руху “Юго-Восток” засуджено до 6-ти років позбавлення волі. Про це передає УНН з посиланням на прес-службу Генеральної прокуратури України.

"23 травня 2017 року Київський районий суд м. Харкова підтримав вимоги прокуратури області і визнав винним лідера руху “Юго-Восток” в організації масових заворушень, що супроводжувались погромами (ч. 1 ст. 294 КК України) та публічних закликах до насильницької зміни конституційного ладу України, захоплення державної влади (ч. 3 ст. 109 КК України)", - йдеться у повідомленні.

Координатора сепаратистського руху засуджено до 6 років позбавлення волі.

Він був організатором масових заворушень у квітні 2014 року біля будівлі Харківської облдержадміністрації. Неодноразово публічно закликав до зміни конституційного ладу, невизнання чинної державної влади, створення так званої “Харківської народної республіки” та так званої “Конституції ХНР”.

Також доведено, що він був одним із ініціаторів з проведення у Харкові “референдуму” з питань федералізації — створення так званої “Юго-Восточной автономии от Одессы до Харькова”, який планувався у травні 2014 року, однак не відбувся.

Нагадаємо, що координатора руху “Юго-Восток” затримали у квітні 2014 року за підозрою в організації масових безпорядків. У травні 2014 року після внесення застави він вийшов з-під варти. У грудні 2014 його знову арештували — за підозрою у публічних закликах до насильницької зміни конституційного ладу України, захоплення державної влади, вчинених повторно.

Крім того, у серпні 2014 року окружний адміністративний суд області задовольнив позов прокурора м. Харкова та припинив діяльність громадської організації “Юго-Восток”, шляхом примусового розпуску. Суд визнав, що вказана організація несе в собі загрозу суверенітету України та безпеці її народу.

У січні 2015 року прокуратура області направила до суду обвинувальний акт стосовно організатора та координатора руху “Юго