Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 28 червня 2017 10:08
Новини: Економіка

У Мінекономрозвитку пояснили падіння промвиробництва у квітні на 6,1%

У Мінекономрозвитку пояснили падіння промвиробництва у квітні на 6,1%

КИЇВ. 25 травня. УНН. У міністерстві економічного розвитку та торгівлі пояснили, що падіння промислового виробництва у квітні на 6,1% порівняно з аналогічним періодом минулого року пов'язано з блокуванням вантажних перевезень на сході країни, передає УНН з посиланням на прес-службу Мінекономрозвитку.

“Падіння промислового виробництва, яке за підсумками квітня скоротилося на 6,1% відносно квітня 2016 року., є результатом високої чутливості промисловості України до блокування вантажних перевезень на сході країни, яке розпочалося в кінці січня поточного року”, — йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що у квітні поглибилося падіння в енергетичному секторі промисловості та у гірничо-металургійному комплексі.

“Сезонно скориговане падіння становило: у квітні до березня —1,7%, у квітні до квітня 2016 року — 4,6%”, — підкреслили в прес-службі.

У Мінекономрозвитку підкреслили, що “скорочення виробництва у металургії пов’язане з зупинкою з лютого Алчевського металургійного комбінату, Єнакіївского металургійного комбінату, „Донецьксталі“ (відповідно до інформації „Укрметалургпром“), а також захопленням бойовиками вугільних підприємств на тимчасово неконтрольованій території, що сформувало дефіцит енергоресурсів, яке не компенсувалося аналогами, у т.ч. імпортом”.

“Скорочення у виробництві електроенергії внаслідок подовження надзвичайних заходів на ринку електроенергії (тимчасова зупинка окремих ТЕС та ТЕЦ) також мало мультиплікативний негативний ефект на усі галузі промисловості”, — додали в Мінекономрозвитку.

Нагадаємо, кабінет міністрів України подовжив на один місяць термін дії надзвичайних заходів на ринку електричної енергії.