Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 24 червня 2017 13:32
Новини: Економіка

Нацбанк з початку року купив валюти на 1 млрд дол.

Нацбанк з початку року купив валюти на 1 млрд дол.

КИЇВ. 25 травня. УНН. З початку 2017 року чиста купівля валюти Національним банком перевищила 1 млрд дол. США. Про це УНН повідомили у прес-службі НБУ.

Як зазначається, у квітні тривало зміцнення курсу гривні відносно долара США завдяки суттєвим валютним надходженням від сільськогосподарського експорту.

"Пропозиція валюти з боку експортерів металургійної продукції також залишалася значною попри наслідки припинення переміщення вантажів через лінію розмежування у Донецькій та Луганській областях, захоплення промислових підприємств на непідконтрольній території України. Водночас населення продовжувало активно продавати валюту на готівковому ринку – з початку року чиста купівля валюти банками сягнула 982 млн дол. США", - йдеться у повідомленні.

Вказано, що за рахунок цих коштів банки також підтримували пропозицію валюти на міжбанківському ринку.

"Зі свого боку Національний банк, дотримуючись режиму гнучкого курсоутворення, не протидіяв поступовому зміцненню гривні і водночас викупляв надлишок валюти на міжбанківському ринку для поповнення міжнародних резервів. Загалом з початку року чиста купівля валюти Національним банком перевищила 1 млрд дол. США", - сказано у повідомленні.

Нагадаємо, Нацбанк заявив про прискорення інфляції у травні.