Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 25 червня 2017 03:22
Новини: Політика

Україна запропонувала ЄСПЛ об’єднати всі справи по Донбасу і Криму в два окремі провадження

Україна запропонувала ЄСПЛ об’єднати всі справи по Донбасу і Криму в два окремі провадження

КИЇВ. 1 червня. УНН. Україна запропонувала у Європейському суді з прав людини об’єднати в одне провадження всі справи за позовами України до Росії щодо Криму, а також в одне провадження всі справи щодо Донбасу. Про це сказав сьогодні на прес-конференції Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина, передає кореспондент УНН.

“Ми вирішили, що нові заяви ми подавати не будемо. Ми будемо подавати додатки до вже існуючих заяв. Тобто, порушення прав людини у 2016 році на Донбасі підуть як додаток до вже існуючої справи. Бо Роійська Федерація вже почала зловживати цими справами... Щоб уникнути цього, ми запропонували суду об’єднати щодо Криму в одне провадження і всі справи щодо Донбасу в інше провадження”, — повідомив він.

За його словами, на даний час ЄСПЛ розглядає це питання.

І.Ліщина нагадав, що Україна подала до ЄСПЛ п’ять позовів проти Російської Федерації. Перший - Україна проти Росії у справі щодо порушень прав людини у Криму у 2014 році, справа щодо викрадення дітей-сиріт на Донбасі у 2014 році, порушення прав людини в Криму у 2015 році, порушення прав людини на Донбасі у 2014 році і справа про порушення прав людини на Донбасі у 2015 році.

Нагадаємо, ЄСПЛ підтвердив прийняття правової позиції з додатковими доказами, які надіслала Україна у межах першого позову до Російської Федерації.