Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 23 червня 2017 11:41
Новини: Економіка

Євродепутати підтримали додаткові торгові преференції Україні з винятками

Євродепутати підтримали додаткові торгові преференції Україні з винятками

КИЇВ. 1 червня. УНН. Європейський Союз повинен запропонувати більше торгових преференцій Україні, за винятком низки сільськогосподарських продуктів. Таке рішення підтримали депутати Європарламенту у четвер, передає УНН з посиланням на прес-службу Євроінституції.

Під час голосування про внесення змін до пропозиції Єврокомісії депутати Європарламенту в четвер зокрема підтримали поправки щодо того, що помідори, пшениця і сечовина (сировина для добрив) не потребують додаткових переваг щодо квот, відмінних від тих, які викладені в угоді про вільну торгівлю (ЗВТ). Також європарламентарі підтримали пропозицію щодо того, що боротьба з корупцією стає умовою надання Україні пільг щодо експорту, і щодо того, що представники промисловості як і держави-члени ЄС можуть запросити дослідження з питання про можливі заходи захисту виробників ЄС.

Поправки були підтримані 475 голосами проти 102 при 61, який утримався.

"Наданням додаткових тимчасових торгових преференцій Європейський парламент хоче підтримати поточні реформи, зміцнення малих і середніх підприємств і забезпечити необхідний стимул для розширення торгових потоків. Я сподіваюся, що ці заходи будуть стимулювати наші відносини і ефективно допомогти Україні", - сказав доповідач з цього питання Ярослав Валенса.
Після підтримки такого рішення Європарламент почне переговори з національними урядами невдовзі після пленарного голосування.

Як зазначається, ЄС є найбільшим торговим партнером України, в той час як на Україну припадає 0,8% від загального обсягу торгівлі ЄС.

Нагадаємо, ВР запропонували звернутися до ЄП щодо додаткових торгових преференцій Україні.