Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 24 червня 2017 13:27

Міністр оборони Польщі назвав Д.Туска відповідальним за смоленську авіакатастрофу

Міністр оборони Польщі назвав Д.Туска відповідальним за смоленську авіакатастрофу

Антоній Мацеревич

КИЇВ. 2 червня. УНН. Міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич заявив, що екс-прем’єр-міністр країни, нинішній голова Євроради Дональд Туск несе відповідальність за авіакатастрофу під Смоленськом у 2010 році, передає УНН із посиланням на “Польське радіо”.

“Відповідальність моральна, політична та юридична екс-прем’єр-міністра Дональда Туска у зв’язку зі смоленською катастрофою є очевидною”, — заявив А.Мацеревич.

Міністр зазначив, що на початку травня 2010 року за поданням партії “Право і справедливість” Сейм голосував у справі прийняття Польщею розслідування, включно з питанням можливої ексгумації тіл жертв катастрофи.

“Ми просили депутатів. Я ходив від депутата до депутата "Громадянської платформи", просив їх, аби вони підтримали це подання, аби Польща прийняла це провадження, це розслідування. Усі голосували за те, аби Польща не робила цього... Їхня моральна та політична відповідальність очевидна. Правова, на мою думку, також — Дональда Туска”, — заявив міністр оборони.

За його словами, Д.Туск неодноразово повторював, що всі дії органів державної влади, пов’язані з наслідками катастрофи, проводилися за його розпорядженням.

“Усі рішення покладені на мене особисто і я несу за них відповідальність”, — сказав пан Дональд Туск, і це правда. Він несе відповідальність як прем’єр, але теж несе відповідальність як людина, котра від 11 квітня була головою спеціальної групи Ради міністрів, до складу якої входили усі найважливіші міністри, у якій було чітко наголошено, що всі рішення залежать від нього особисто", — підкреслив А.Мацеревич.

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року в катастрофі літака Ту-154 під Смоленськом загинули 96 осіб, серед яких — президент Польщі Лех Качинський з дружиною, найвище військове командування, представники уряду, парламенту і духовенства, а також останній президент Польщі у вигнанні Ришард Качаровський.