Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 24 червня 2017 13:17
Новини: Економіка

Баланс розрахунків з "Газпромом" може бути суттєво змінений на користь України – А.Коболєв

Баланс розрахунків з "Газпромом" може бути суттєво змінений на користь України – А.Коболєв

КИЇВ. 6 червня. УНН. Унаслідок рішення Стокгольмського арбітражу баланс розрахунків з “Газпромом” може бути суттєво змінений на користь України. Про це в ефірі “5 каналу” заявив голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв, передає УНН.

“Ми не розрахувались з „Газпромом“ за газ, який ми брали у минулих періодах на суму приблизно 2,2 мільярди доларів. Ми точно зараз можемо сказати, що ми отримаємо компенсацію за ті обсяги газу, які ми оплатили з 2014 року, де ціна була вищою, ніж та ціна, яку зараз встановив трибунал. Тобто, ця цифра буде точно зменшена, вона буде зменшена суттєво”, — зазначив А.Коболєв.
При цьому голова правління НАК “Нафтогаз України” зазначив, що українська сторона вимагає суттєвих компенсацій у транзитній частині.

“Важливий момент — ця справа не є єдиною. Найближчим часом нас очікує транзитна частина. В транзитній частині „Газпром“ від нас не вимагає майже нічого. Українська сторона вимагає суттєвих компенсацій. За нашими оцінками, якщо ми зможемо бути успішними у транзитній справі, баланс розрахунків точно буде на користь України”, — наголосив він.

Нагадаємо, як повідомили у “Нафтогазі”, Стокгольмський арбітраж повністю відхилив вимоги принципу “бери або плати” “Газпрому” за контрактом на постачання газу від 2009 року.

Також, арбітраж задовольнив вимоги “Нафтогазу” стосовно формування ціни на російський газ і повністю скасував заборону на реекспорт газу.