Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 25 червня 2017 03:22
Новини: Економіка

Ймовірність приватизації “Укрспирту” незначна - В.Карасьов

Ймовірність приватизації “Укрспирту” незначна - В.Карасьов

КИЇВ. 7 червня. УНН. Державне підприємство “Укрспирт” навряд чи буде приватизоване, адже з його роботи заробляє бюджет. Таку думку у коментарі УНН вислови політолог Вадим Карасьов.

На його переконання, приватизація “Укрспирту” дійсно мала б позитивний вплив на розвиток алкогольної галузі, однак обіцянки влади з цього приводу є лише балачками, які нічим не закінчаться.

“Ймовірність приватизації Укрспирту не висока. Тому що „Укрспирт“, по-перше, приносить прибуток у державний бюджет, а по-друге, „Укрспирт“ — це таке підприємство, яке ще може генерувати монетарний потік для тих, хто контролює „Укрспирт“. Мова не тільки про найближчих контролерів, але і про тих, які знаходяться трошки вище на щаблях політичної влади. Тому, навряд-чи, адже це дуже серйозне підприємство, у якого маса філій, і фактично, на якому тримається вся галузь горілчаних виробів. Тому, це все — розмови і навряд-чи вони закінчаться реальною приватизацією, яка якраз могла б дати поштовх розвитку галузі і економіки в цілому”, — сказав він.

В.Карасьов додав у разі приватизації збиткові підприємства “Укрспирту” доведеться продавати за символічну ціну.

“Потрібно продавати за символічну ціну збиткові підприємства, і головне в такому разі, щоб потім новий інвестор сприяв ефективній роботі таких підприємств. Але якщо підприємство ("Укрспирт" — ред.) генерує дохід у державний бюджет — то навіщо його продавати? Невже у нас в бюджеті багато грошей?” — зауважив політолог.

Як повідомляв УНН, влада пообіцяла МВФ продати “Укрспирт” до кінця вересня 2017 року.

За прогнозами Мінагрополітики, після приватизації “Укрспирту” за 4 роки тіньовий ринок спирту повинен знизитися з 45% до 13%.

Додамо, що в Україні завищені ціни на спирт. Протягом останнього часу, вони виросли на 20%.

У зв’язку з цим, мінімальні ціни на лікеро-горілчані вироби будуть переглянуті у бік збільшення — на 11%.

Таким чином пляшка легальної та якісної горілки коштуватиме не менше 80-90 грн за пляшку.