Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 24 червня 2017 13:25

Екс-банкіра М.Аблязова, видачі якого вимагала Україна, заочно засудили до 20 років ув’язнення

Екс-банкіра М.Аблязова, видачі якого вимагала Україна, заочно засудили до 20 років ув’язнення

Мухтар Аблязов

КИЇВ. 7 червня. УНН. Спеціалізований міжрайонний суд Алма-Ати у кримінальних справах засудив колишнього власника Казахстанського БТА-банку Мухтара Аблязова до 20 років позбавлення волі заочно з конфіскацією майна. Про це УНН повідомляє з посиланням на видання Sputnik Казахстан.

М.Аблязова визнано винним у створенні злочинного співтовариства і розкраданні коштів банку.

Суд постановив конфіскувати будинок М.Аблязова в Алма-Ати, також йому присуджено штраф. Час відбуття покарання відраховуватиметься з моменту взяття фінансиста під варту. У цьому випадку він відбуватиме покарання в “установі максимальної безпеки”.

Нагадаємо, наприкінці 2016 року Мухтар Аблязов вийшов на волю у Франції після трьох років ув’язнення. М.Аблязов покинув Казахстан ще в 2009 році, а його банк був визнаний банкрутом і націоналізований.

У кінці 1990-х років Мухтар Аблязов займав посаду міністра енергетики, індустрії і торгівлі Казахстану. У 2002 році його засудили до 6 років ув’язнення за зловживання службовим становищем та розкрадання бюджетних коштів. Він не відбув весь строк ув'язнення, адже вже за рік був помилуваний. Після того, як у Казахстані проти нього було висунуте ще одне обвинувачення, Велика Британія надала М.Аблязову політичний притулок. Однак у 2012 році він був засуджений Високим судом Лондона до 22 місяців ув’язнення за неповагу до суду, після чого втік.

У 2013 році М.Аблязов був заарештований у Франції. Видачі М.Аблязова домагалися три країни — Росія, Україна і Казахстан.

У всіх трьох країнах М.Аблязова звинувачували у розкраданнях та махінаціях. Однак Франція відмовила в екстрадиції.