Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 28 червня 2017 15:20
Новини: Кримінал

Імпортери палива і скрапленого газу завдали Україні збитків на понад 200 млн грн - СБУ

Імпортери палива і скрапленого газу завдали Україні збитків на понад 200 млн грн - СБУ

КИЇВ. 7 червня. УНН. Через масштабні оборудки імпортерів паливно-мастильних матеріалів та скрапленого газу, які завозили сировину з Росії та Білорусі, за попередніми оцінками Україні у 2016-2017 роках завдано збитків на більше 200 млн грн. Про це йдеться у повідомленні пресс-служби СБУ, передає УНН.

“Співробітники Служби безпеки викрили більшість імпортерів паливно-мастильних матеріалів та скрапленого газу на масштабних фінансових оборудках”, — йдеться у повідомленні.

За даними СБУ, комерційні структури, які ввозять сировину з Росії та Білорусі, використовують для здійснення поставок підконтрольні офшорні структури.

"Шляхом підміни документації ділки змінюють ціну та якість товару, що надає можливість застосовувати мінімальні ставки акцизного збору та зменшувати митну вартість. У підсумку суттєво зменшується сума обов’язкових платежів та зборів до державного бюджету“, - додали у відомстві.

Крім того СБУ встановила, що більша частина імпортованої в Україну продукції перепродається підконтрольним структурам, які реалізують товар через мережі АЗС та оптові бази за готівку поза податковим обліком, чим штучно формують податковий кредит за рахунок операцій з імпортерами та акумулюють великий обсяг “тіньової” готівки.

У відомстві зазначили, що для легалізації оборудки продукція реалізовувалася через конвертаційні центри, що дозволяло останнім мінімізувати для себе сплату податку на додану вартість до державного бюджету.

Співробітники СБУ також задокументували, що зловмисники здійснюють зміну номенклатури товару на необхідну замовнику.

"Фіктивна структура за сфальсифікованими документами купувала нібито скраплений газ, а продавала вже за вказівкою клієнта будівельні матеріали або неіснуючі послуги",- зазначили у відомстві.

"За попередніми оцінками експертів, через протиправний механізм тільки через мінімізацію податку протягом 2016-2017 років державі завдано збитки на суму понад двісті мільйонів гривень“,- зазначили у СБУ.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 205 та ст. 212 ККУ, в рамках якого проводяться кілька десятків санкціонованих обшуків в офісах та місцями проживання фігурантів справи у Київській, Харківській, Житомирській та Запорізькій областях.

“За їх підсумками планується накладання судом арешту на банківські рахунки та паливно-мастильні матеріали, які належать фізичним та юридичним особам, задіяним у протиправній оборудці”, — зазначили у СБУ.

Триває досудове слідство.