Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 28 червня 2017 10:15
Новини: Економіка

"Укравтодор" входить у трійку найкорупційніших органів країни – експерт

"Укравтодор" входить у трійку найкорупційніших органів країни – експерт

КИЇВ. 8 червня. УНН. Державне агентство автомобільних доріг України (“Укравтодор”) — це один із найбільш корупційних державних органів України. Про це у коментарі УНН заявив голова міжнародної ліги захисту прав громадян Едуард Багіров.

“Він входить в трійку найкорупційніших органів влади. Цей орган займався і займається розкраданням бюджетних коштів, і шляхом завищення вартості послуг,” — сказав Е.Багіров.

Правозахисник зауважив, що навіть система публічних закупівель ProZorro не захищає від розкрадань державних коштів. До того ж, вона влаштовує чиновників, оскільки їхні корупційні схеми продовжують діяти.

“ProZorro — це система, яка була нам нав’язана нашими європейськими партнерами ЄС і Америкою, які прекрасно розуміють, що бюджетні гроші розмиваються без непрозорого механізму. Тому вони запропонували привезти ProZorro. А українська влада не мала виходу і варіанту не виконувати і відповідно, встановили таку систему. До того ж, ProZorro влаштовує і громадськість.

Тому, що ми розуміємо — через цю систему якусь кількість грошей влада не встигає розікрасти,” — зазначив Е. Багіров.
При цьому він наголосив, що ProZorro необхідно удосконалювати.

“Я впевнений що в найближчий час ця програма буде змінена і фактично тоді чиновники не зможуть мати особисту вигоду від користування цією системою. На сьогоднішній день, це все корупція яку очолює сьогоднішня влада, вони зацікавлені щоб корупційні схеми існували. Тому що вони 25 років крали і далі хочуть красти. ProZorro їм тільки заважає і вони різними методами намагаються її обійти так щоб тендери вигравали їх компанії, які принесуть гроші в їх кармани,” — зазначив правозахисник.

Е.Багіров зауважив, що на його думку, для викорінення в Україні корупційних схем необхідно змінити і нинішніх керівників.

Як повідомляв УНН, Антимонопольний комітет встановив, що Волинська служба автодоріг незаконно визнала переможцем тендеру компанію свого екс-керівника.

“Луцькавтодор-сервіс” отримав підряд на ремонт дороги вартістю 240 млн грн, незважаючи на просрочену банківську гарантію та відсутність техніки. При цьому, інші учасники тендеру були дискредитовані волинською службою автодоріг.