Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 28 червня 2017 10:04
Новини: Економіка

Україна і Чехія проведуть наприкінці року засідання комітету з науково-технологічної співпраці

Україна і Чехія проведуть  наприкінці року засідання комітету з науково-технологічної співпраці

КИЇВ. 8 червня. УНН. Україна і Чехія домовились про проведення першого засідання спільного Комітету з науково-технологічного співробітництва у четвертому кварталі 2017 року. Про це на брифінгу за результатами сьомого пленарного засідання Українсько-Чеської міжурядової змішаної комісії з економічного, промислового та науково-технічного співробітництва заявила віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, передає кореспондент УНН.

“У нас позитивний ведеться діалог щодо досвіду нашої взаємної співпраці щодо випуску спільного автомобілів марки Skoda на території України і також ми намітили окремі плани, які пов’язані з тим, що ВРУ 17 травня цього року вже ратифікувала угоду між КМУ і урядом Чеської Республіки про науково-технологічне співробітництво. Тому ми запланували, що вже в 4-му кварталі цього року відбудеться таке перше засідання спільного Комітету саме з науково-технологічного співробітництва”, — зазначила І.Климпуш-Цинцадзе.

“Для нас є надзвичайно важливими кілька основних галузей, які становлять взаємний інтерес. Це співпраця, зокрема, в сфері енергетики, яка стосується модернізації, підвищення енергоефективності та функціонування ГТС”, — сказала І.Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, Україні цікава співпраця з чеською стороною у сфері ядерної енергетики, енергозбереження, електроенергетики.
“Ми спільно попрацювали, робоча група, в сфері промисловості. Ви знаєте, що це один із пріоритетів урядової політики на найближчі роки, і ми проговорили можливості співробітництва щодо поставок запчастин для складання легкових автомобілів, поставок деталей для ремонту вертольотів, залізничного машинобудування, можливість створення спільних підприємств та розширення коопераційних поставок”, — зазначила І.Климпуш-Цинцадзе.

Крім того, за її словами, українська і чеська сторони “визначили готовність” розвивати співпрацю в сфері розробки, виробництва, модернізації і реалізації трамвайних вагонів.

Також, за її словами, сторони домовились про співпрацю над Угодою між Міносвіти України і Міністерством освіти, молоді і спорту Чеської Республіки на 2017-2020 роки.

Як повідомляв УНН, 17 травня Верховна Рада ратифікувала угоду між Кабінетом міністрів України та урядом Чеської Республіки про науково-технологічне співробітництво.