Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 24 червня 2017 13:27
Новини: Політика

Екологічне питання Донбасу слід порушувати на зустрічах в "нормандському форматі" - І.Геращенко

КИЇВ. 8 червня. УНН. На рівні Тристоронньої контактної групи у Мінську, а також під час зустрічі у “нормандському форматі” сторонам потрібно більше звернути уваги на екологічну проблему на Донбасі. Про це написала на своїй сторінці у Facebook перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко за підсумками неформальної мінської платформи у ВР, передає УНН.

“Очевидно, що екологічна проблема набуває гострого і комплексного характеру і вимагає більшої уваги, як в рамках роботи економічної підгрупи у Мінську і ТКГ, так і нормандського формату та світу. Депутати ВР виступають за більш активне інформування наших європейських партнерів щодо масштабів техногенних ризиків і загроз на Донбасі”, — написала І.Геращенко.

На її думку, у парламенті у таких темах, як екологія, техногенні ризики, що виникли через збройний конфлікт на Донбасі, є порозуміння, а також бажання спільно з урядом працювати над вдосконаленням екологічного моніторингу в зоні конфлікту, допомоги постраждалим регіонам, всебічного аналізу ситуації.

“Одне з найгостріших питань — затоплені на окупованих територіях шахти, куди не допускають міжнародних експертів і техдопомогу. Друге — це підприємства поблизу лінії зіткнення, як то Авдіївський коксохімічний завод та ДФС, чия інфраструктура зазнала значних руйнувань і пошкоджень”, — наголосила вона.

Також, зауважила І.Геращенко, особливо гострою є проблема знищення заповідного фонду, адже “на окупованих територіях пошкоджено більше 700 га заповідників, і не зрозуміло, чи можна відновити ці заміновані, обстріляні, випалені землі і ліси. А міжнародні моніторингові та експертні місіі туди просто не допускають”.