Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 28 червня 2017 15:13
Новини: Економіка

Прогноз інфляції на 2017 рік залишається без змін - Мінекономрозвитку

Прогноз інфляції на 2017 рік залишається без змін - Мінекономрозвитку

КИЇВ. 9 червня. УНН. Прогноз інфляції на 2017 рік залишається без змін, річний показник очікується на рівні 11,2%. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, передає УНН.

“Прогноз інфляції по року залишається без змін. Річний показник (грудень до грудня) очікується на рівні 11,2%”, — йдеться у повідомленні.

Крім того у Міністерстві зазначили, що у травні інфляція виросла до 1,3% порівняно з квітнем.

За даними відомства, у минулому місяці подорожчали сезонні овочі та фрукти, а також “борщовий набір”, через зниження їх запасів.

“Негативний вплив спричинили й втрати, понесені внаслідок жорстких погодних умов навесні”, — уточнили у Мінекономрозвитку.
Разом з тим зазначається, що суттєво подешевшали яйця — на 13,4%, гречані крупи та молоко — на 3,3% та 2,1% відповідно.

“Позитивний ефект на показник інфляції мала відсутність тиску з боку монетарних факторів, стабілізація цін на пальне й виконання зведеного бюджету з профіцитом в обсязі 38,6 млрд грн за 4 місяці року. Невелике збільшення цін на газ для населення в ряді областей також не спричинило суттєвого впливу на інфляційний тренд”, — додали у відомстві.

Як повідомляв УНН, в Україні у травні 2017 року споживча інфляція становила 13,5% відповідно до травня 2016 року.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на засіданні у середу затвердив прогноз економічного і соціального розвитку України на 2018–2020 роки, згідно з яким за базовим сценарієм у 2018 році прогнозується зростання ВВП на рівні 3% з інфляцією (грудень до грудня попереднього року) на рівні 7%, а на 2020 рік — ріст економіки на рівні 4% з інфляцією у 5%.