Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 28 червня 2017 15:21
Новини: Кримінал

Слідство у справі М.Охендовського призупинено

Слідство у справі М.Охендовського призупинено

Михайло Охендовський

КИЇВ. 9 червня. УНН. Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою зупинено слідство у справі голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського до отримання відповідей щодо міжнародної правової допомоги в рамках досудового розслідування від інших держав. Про це йдеться у повідомленні САП на "Facebook", передає УНН.

"Водночас, для визнання особи винуватою в одержанні хабара закон вимагає доведення не лише самого факту передачі коштів, але й використання хабароодержувачем свого службового становища в інтересах хабародавця. Таким чином, залишається встановити, які саме конкретні дії Охендовський М.В., перебуваючи у закордонних відрядженнях, виконував в інтересах Партії регіонів, і чи виконував їх взагалі",- йдеться у повідомленні.

У САП зазначили, що отримані під час слідства офіційні документи українських дипломатів, які забезпечували організаційний супровід відряджень М. Охендовського, містять з цього приводу суттєві суперечності.

"За таких обставин єдиним надійним джерелом, яке в змозі надати об’єктивні відповіді на запитання слідства, залишається відповідна іноземна сторона", - додали у відомстві.

Зазначається, що детективи НАБУ звернулися в рамках міжнародної правової допомоги до уповноважених органів інших держав з клопотаннями про надання міжнародної правової допомоги у цій справі.

"До отримання відповідей від іноземних партнерів слідство у справі зупинено на підставі п. 3 ч. 1 ст. 280 КПК України",- повідомляє відомство.

У САП нагадали, що 13 грудня 2016 року про підозру в одержанні хабарів повідомлено "першому і поки що єдиному фігуранту цієї справи" – uолові Центральної виборчої комісії М.Охендовському. Йому інкримінуєтьсяо отримання 16 тис. дол. як відшкодування за його офіційні відрядження, а також ще 145 тис. дол., у записах про які його прізвище зазначено як призначення платежу.

"На переконання детективів НАБ України, ними доведено власноручне отримання Охендовським М.В. у офісі Партії регіонів щонайменшt 16 тисяч доларів, про одержання яких він, згідно з висновками проведених ними почеркознавчих експертиз, особисто розписався у "чорній бухгалтерії", - додали у САП.

У відомстві також повідомили, що решта матеріалів "чорної бухгалтерії" Партії регіонів підлягають подальшому дослідженню у окремому провадженні, яке керівником САП виділено та направлено за підслідністю до Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України.

Як повідомляв раніше УНН, досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського продовжено до 13 червня цього року.

Як повідомляв УНН, 13 грудня минулого року детективи НАБУ повідомили голові ЦВК Михайлу Охендовському про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 та ч.4 ст. 368 Кримінального кодексу України (“Одержання хабарів у великому та особливо великому розмірах особою, яка займає особливо відповідальне становище”). Вказані статті діяли на момент скоєння злочину. Йдеться про "чорну бухгалтерію Партії регіонів".

Проте у березні 2017 року голову Центральної виборчої комісії України Михайла Охендовського оголосили потерпілим у кримінальному провадженні про дії детективів Національного антикорупційного бюро України щодо нього.

Згодом Генеральна прокуратура України закрила справу, яку було відкрито за рішенням Печерського районного суду Києва, щодо порушення САП і НАБУ прав голови ЦВК Михайла Охендовського.