Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 23 червня 2017 02:56
Новини: Вінниця

Агрокліматичні умови посприяли поширенню шкідників у посівах - Держпродспоживслужба

Агрокліматичні умови посприяли поширенню шкідників у посівах - Держпродспоживслужба

ВІННИЦЯ-ДНІПРО-КРОПИВНИЦЬКИЙ. 12 червня. УНН-Центр. Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів оприлюднила дані із фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин. Інформує УНН-Центр із посиланням на прес-службу відомства.

Як повідомляється, на території всієї країни агрокліматичні умови сприяли розвитку та поширенню шкідників та хвороб у посівах сільськогосподарських культур. Зокрема, у посівах озимих, осередково ярих зернових колосових культур триває відкладання яєць та відродження личинок клопа шкідливої черепашки (Кіровоградська та Черкаська обл.) - пошкоджено 2-13% рослин. 

У Полтавській області 12% рослин сої хворіють на бактеріальний опік, кореневу гниль, септоріоз та пероноспороз. У Вінницької області на 1-3% рослин проявився фомоз. У Кіровоградській області зеленим коником пошкоджено 7% рослин соняшнику.

У Дніпропетровській та Черкаській областях у неугіддях, посівах багаторічних трав, соняшнику, цукрових буряків, інших просапних культур триває літ, відкладання яєць.

Зазначимо, що Держпродспоживслужба оприлюднила інформацію із фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин станом на 9 червня 2017 року.