Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 25 червня 2017 23:53
Новини: Черкаси

На Черкащині зросла площа ґрунтової засухи

На Черкащині зросла площа ґрунтової засухи

ЧЕРКАСИ. 12 червня. УНН-Центр. На більшості площ Черкащини, через відсутність ефективних дощів та тривалий дефіцит опадів, умови для вегетації сільгоспкультур залишаються малосприятливими. Верхні шари ґрунту переважно слабко зволожені або ж сухі. Про це УНН-Центр повідомили у Черкаському обласному гідрометцентрі.

Площа із ґрунтовою засухою під озимою пшеницею збільшилась, при цьому у східній частині, де вона триває третю декаду, вона поглибилась та поширилась у західному напрямку. На окремих площах центральних районів області, зокрема Смілянський та Звенигородський, запаси продуктивної вологи метрового шару ґрунту під озимою пшеницею становлять лише 5-17 мм, проти оптимальних для формування та наливу зерна - 60-80 мм.

За словами синоптиків, ситуація складна, особливо у східній частині. Проте, через чергування періодів потеплінь із похолоданнями та відсутність атмосферної засухи – не критична.

За таких погодних умов на більшій частині території області утримується надзвичайна пожежна небезпека. Особливо у Черкаському районі, де показник пожежної небезпеки найбільший в Україні .

За прогнозом, погоду поточного тижня формуватимуть атмосферні фронти північних циклонів, тому очікуються окремі грозові дощі на фоні прохолоди.