Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 22 червня 2017 17:17

І.Дадін став лауреатом премії імені Б.Нємцова

І.Дадін став лауреатом премії імені Б.Нємцова

Ільдар Дадін

КИЇВ. 13 червня. УНН. В офісі медіакомпанії Deutsche Welle в німецькому м.Бонн відбулася церемонія вручення премії імені Бориса Нємцова “за сміливість у відстоюванні демократичних цінностей”, яку цього року присуджено громадянину Росії Ільдару Дадіну. Про це повідомляє УНН із посиланням на DW.

І.Дадін не зміг особисто бути присутнім на церемонії через відсутність у нього закордонного паспорта. Премію від його імені отримав правозахисник Сергій Давідіс.

Вручаючи нагороду, дочка Бориса Нємцова Жанна висловила надію на швидкі зміни в російській політиці.

“Хотілося б, щоб наступного року ми могли перейменувати премію з премії за сміливість на премію за демократичні перетворення”, — заявила вона.

Урочисту промову на церемонії виголосив заступник голови Європарламенту Александер Ламбсдорф. Також виступив перший лауреат премії, російський політик Лев Шлосберг.

Відкрите голосування за кандидатів на отримання нагороди проходило на сайті “Нової газети”. Читачі обирали лауреата спочатку з тридцяти, а потім — із п’яти претендентів. Окрім І.Дадіна, серед претендентів були опозиціонер Олексій Навальний, правозахисниця і журналістка Зоя Свєтова, ув’язнений активіст Сергій Мохнаткін, а також школяр із Брянська Максим Лосєв, який організував у своєму місті антикорупційну акцію 26 березня.

Грошовий еквівалент премії, яку вручають із 2016 року, становить 10 тис. євро. На церемонію в Бонн були запрошені всі лауреати або їхні представники.

І.Дадін став першим і поки що єдиним засудженим у Росії за статтею про “неодноразове порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування”. У 2015 році його засудили до двох із половиною років позбавлення волі. 22 лютого цього року Верховний суд РФ скасував вирок і визнав за І.Дадіним право на реабілітацію.

Як повідомляв УНН, захист І.Дадіна поскаржився до Європейського суду з прав людини на його незаконне утримання в колонії після рішення Верховного суду РФ — з 22 по 26 лютого.

10 березня активіста затримала поліція біля будівлі міністерства юстиції Росії, де він проводив одиночний пікет із вимогою відставки керівника управління Федеральної служби виконання покарань у Карелії Олександра Тереха. Після складання адміністративного протоколу І.Дадіна відпустили.