Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 22 червня 2017 17:23

Європарламент позбавив недоторканності Ж.-М.Ле Пена за розпалювання міжнаціональної ворожнечі

Європарламент позбавив недоторканності Ж.-М.Ле Пена за розпалювання міжнаціональної ворожнечі

Жан-Марі Ле Пен

КИЇВ. 14 червня. УНН. Європейський парламент позбавив депутатської недоторканності засновника французької партії “Національний фронт” Жана-Марі Ле Пена. Відповідна резолюція була ухвалена на сесії ЄП у Страсбурзі, повідомляє УНН із посиланням на ТАСС.

Таке рішення було прийняте на вимогу французької влади, яка проводять щодо 88-річного політика кримінальне розслідування. Ж.-М.Ле Пен у черговий раз звинувачується в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі.

“Запит генерального прокурора пов'язаний із заявою Жана-Марі Ле Пена, яку той зробив під час радіоефіру і яка містила підбурювання до дискримінації, ненависті або расового насильства, що є кримінально караним діянням згідно з французьким Кримінальним кодексом”, — йдеться в резолюції Європарламенту.

Ж.-М.Ле Пен зазнає подібного покарання з боку Європарламенту вже вчетверте. У листопаді 2016 року його позбавляли імунітету за антисемітські висловлювання.

З 1972 по 2011 рік Ж.-М.Ле Пен був незмінним лідером “Національного фронту”, після чого партію очолила його дочка Марін Ле Пен. До Європарламенту Ж.-М.Ле Пен обирається з 1984 року.

Як повідомляв УНН, у першому турі парламентських виборів у Франції, що відбувся 11 червня, “Національний фронт” посів третє місце, отримавши 13,2% голосів.