Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 22 червня 2017 23:43
Новини: Полтава

Виставку "Портрет солдата" відкрили у Полтаві (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Виставку "Портрет солдата" відкрили у Полтаві (ФОТОРЕПОРТАЖ)

ПОЛТАВА. 14 червня. УНН-Центр. Сьогодні у приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського відбулося відкриття виставки фоторобіт журналістки та фотографа Віки Ясинської “Портрет солдата”, інформує кореспондент УНН-Центр.

"Тут презентовані портрети учасників АТО, у яких я брала інтерв'ю. Перші з них були зроблені в 2014 році. Це добровольці, які пішли захищати країну, не чекаючи мобілізації. Зроблені вони були за різних обставин: і під час перебування в госпіталі, і на фронті, і після повернення до мирного життя. За кожним портретом стоїть унікальна історія. На жаль, одного з бійців, який є на портреті, вже немає серед живих. Його загибель надзвичайно вразила мене", - говорить автор виставки Вікторія Ясинська.

Фотографії мають напівдокументальний характер: портрети поєднані з цитатами воїнів, у яких відображені їхні думки, мотиви, переживання та військовий досвід.

Загалом на виставці представлено 40 портретів. За словами автора, вона б хотіла розширити експозицію, проте розуміє, що виставка повинна мати певну межу. Є серед солдатів, зображених на портретах, і два полтавці. Знаково, що портрет одного з них був зроблений саме в Полтаві.

Після презентації виставку представлять у найбільших містах України, а також у рідних містах та селах бійців – героїв виставки. Вперше ж виставка була представлена в 2015 році в столиці. Після цього вона була продемонстрована в США, зокрема, в Конгресі.

У Полтаві експозиція триватиме з 14 до 30 червня 2017 року. 

Нагадаємо, понад три тисячі полтавців мають статус "Почесний донор" − В.Рудіков.