Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 22 червня 2017 17:23

Сейм Литви виступив проти будівництво АЕС у Білорусі

Сейм Литви виступив проти будівництво АЕС у Білорусі

КИЇВ. 15 червня. УНН. Сейм Литви вважає загрозою для національної безпеки країни будівництво на території Білорусі поруч із литовським кордоном атомної електростанції (БілАЕС). Про це йдеться в законодавчій постанові, яку одноголосно схвалили депутати Сейму, повідомляє УНН із посиланням на ТАСС.

“Атомна електростанція, яка будується в Островецькому районі Білорусі, становить загрозу для національної безпеки Литви, навколишньої природи і громадського здоров’я”, — стверджується в документі.

Як заявив із парламентської трибуни голова комітету з національної безпеки та оборони Вітаутас Бакас, будівництво ведеться непрозоро, білоруська влада недостатньо співпрацює в цьому питанні з сусідніми країнами, громадськістю, міжнародними організаціями.

За його словами, необхідно докласти всіх зусиль, щоби “будівництво БілАЕС було зупинене або щоб вона ніколи не була пущена в експлуатацію”.

“Литва бере на себе лідерство в цьому питанні”, — заявив В.Бакас.

Проект БілАЕС був започаткований у 2009 році в м. Островець Гродненської області в 50 км від Вільнюса. Литва стверджує, що білоруська сторона не надала оцінку впливу споруджуваного об’єкта на навколишнє середовище і не схильна дотримуватися міжнародних вимог щодо безпеки ядерної енергетики.

Влада Білорусі заявляє, що претензії Вільнюса лежать у політичній площині, і запевняє, що забезпечить на АЕС найвищі стандарти безпеки.

Як повідомляв УНН, сьогодні о 3:17 системою захисту був відключений від енергомережі третій енергоблок Рівненської АЕС.