Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 22 червня 2017 17:23
Новини: Економіка

Цифрову держінформацію переведуть на блокчейн-платформу

Цифрову держінформацію переведуть на блокчейн-платформу

КИЇВ. 16 червня. УНН. Вся цифрова державна інформація у майбутньому буде переведена на блокчейн-платформу. Про під час церемонії підписання Меморандуму про співпрацю в сфері впровадження новітніх інформаційних технологій, зокрема системи блокчейн заявив заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов, повідомляє прес-служба Мінюсту, передає УНН.

“Сьогодні запровадження блокчейн є пріоритетом найбільших банків світу та найбільш інноваційних країн — Швеції, Естонії, Данії тощо. У майбутньому Україна переведе всю цифрову державну інформацію на блокчейн-платформу,” — заявив Д.Чернишов.

За словами замміністра, першочергово система блокчейн використовуватиметься в держреєстрах, ЖКГ, соціальному страхуванні, охороні здоров’я та енергетиці.

Більш широке застосування блокчейну застосовуватиметься для формування та ведення пріоритетних державних електронних інформаційних ресурсів, зокрема, електронного майданчика торгівлі арештованим майном СЕТАМ та Державного земельного кадастру.

“Особливість блокчейн полягає в його прозорості. Існує така концепція договору, при якій завжди є ймовірність, що одна зі сторін його порушить. Зараз для „мотивування“ учасників договору вести себе чесно держава використовує юридичні механізми, судову систему. Але це довго, дорого, і не завжди чесно,” — уточнив Д.Чернишов.

Зазначається, що Меморандум передбачає залучення передового досвіду американської компанії для побудови ефективної екосистеми для використання блокчейн в Україні, зокрема розвитку електронного урядування.

Як повідомляв УНН, вартість криптовалюти біткоін вперше в історії перевищила номінальну вартість унції золота на світовому ринку.

Довідка УНН: біткоін — це система цифрових жетонів, усі угоди з якими відбуваються без участі третьої сторони. Для забезпечення безпеки системи використовують спеціальні криптографічні методи.

Біткоіни існують у вигляді записів в електронній базі блокчейн, де у нешифрованому варіанті зберігаються всі транзакції із зазначенням біткоін-адреси відправників і одержувачів, але без вказування реальних власників цих адрес.

Користувачі системи мають “біткоін-адресу”, на яку можна отримувати і з якої можна використовувати цю віртуальну валюту. Ці адреси зберігаються в інтернет-гаманцях, що функціонують як банківські рахунки.