Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 27 червня 2017 06:34

Відзавтра на Кіровоградщині набирають чинності нові тарифи на воду

Відзавтра на Кіровоградщині набирають чинності нові тарифи на воду

КРОПИВНИЦЬКИЙ. 18 червня. УНН-Центр. НКРЕКП встановила нові тарифи на водопостачання та водовідведення для споживачів ОКВП “Дніпро-Кіровоград”. Тарифи зросли трохи більше ніж на 20% і наберуть чинності завтра. Про це УНН-Центр повідомила заступник генерального директора ОКВП “Дніпро-Кіровоград” з економіки та фінансів Жанна Гладка.

Нові тарифи для підприємства встановлені постановами НКРЕКП № 715 і № 7126 від 31 травня 2017 року. Згідно з ними, єдиний тариф на центральне водопостачання та водовідведення для жителів приватного сектору становитиме 20,22 грн з ПДВ, що більше від діючого тарифу на 21,6%. Тариф на послугу з центрального постачання холодної води та водовідедення з використанням внутрішньобудинкових мереж, тобто для мешканців багатоквартирного сектору, становитиме — 21,264 грн з ПДВ, що більше на 20,2% від нинішнього тарифу.

“Зростання тарифу зумовлено тим, що збільшилась вартість складових виробничих витрат: зріс розмір мінімальної заробітної плати, збільшилась вартість реагентів для очистки води, паливно-мастильних матеріалів, електроенергії для підприємств. До того ж зменшились обсяги реалізації наших послуг: споживачі, здебільшого юридичні особи, більш економно споживають воду”, — прокоментувала Жанна Гладка.

На підприємстві пояснюють, якби тарифи не змінились, зросла б заборгованість по виплаті заробітної плати. Станом на 1 травня на підприємстві вона вже становила 1,690 млн.

Жанна Гладка зауважила, що зростання відчують ті, хто не отримує субсидій. Ті, хто оформив субсидію, отримуватимуть більші суми компенсації від держави.

Загалом же підприємство обслуговує 173 тисячі споживачів, 39% з яких отримують влітку житлові субсидії.