Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 22 червня 2017 17:21
Новини: Економіка

ГПУ: припинено незаконне користування двома газовими родовищами

ГПУ: припинено незаконне користування двома газовими родовищами

КИЇВ. 18 червня. УНН. Незаконне користування Стрілковим та Архангельським газовими родовищами припинено за рішенням суду. Про це УНН повідомили у прес-службі Генеральної прокуратури України.

Як розповіли у ГПУ, у березні 2014 року між ПАТ “ДАТ “Чорноморнафтогаз” та ПрАТ “Пласт” укладено договір про спільну діяльність щодо об’єднання своїх зусиль для видобутку газу.

"Відповідно до умов договору ПАТ “ДАТ “Чорноморнафтогаз” внесено у спільну діяльність право користування газовими родовищами. ПрАТ “Пласт” зобов’язувався внести 71 млн грн, з яких вніс лише 1 млн грн, при цьому, останній незаконно отримував від спільної діяльності прибуток у пропорційно більшому розмірі ніж ПАТ “ДАТ „Чорноморнафтогаз“. Як наслідок державою недоотримано біля 20 млн грн від продажу газу, видобутого під час здійснення спільної діяльності”, — йдеться у повідомленні.

У Генпрокуратурі зазначили, що “такі дії ПрАТ “Пласт” свідчать про те, що спірний договір ним укладено не для досягнення спільної мети, а з метою отримати право користування надрами Стрілкового та Архангельського газових родовищ, безконтрольного розпорядження видобутим природним газом та незаконного управління основними фондами ПАТ “НАК „Нафтогаз України“ (свердловинами, мережою підземних газопроводів тощо), переданих відповідачу як внесок у спільну діяльність”.

“У зв’язку з цим, заступник Генерального прокурора звернувся до суду з позовом про визнання недійсним договору, який порушує публічний порядок та укладений без погодження із ПАТ “НАК „Нафтогаз України“. За принципової позиції Генеральної прокуратури України, господарським судом Київської області 14.06.2017 позов задоволено у повному обсязі”, — додали у ГПУ.