Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 28 червня 2017 13:40
Новини: Черкаси

Черкащина зіткнулася з браком коштів на очистку річок

ЧЕРКАСИ. 28 грудня. УНН-Центр. Чистка русел річок — нагальна проблема для Черкащини. Щоправда, ситуація не така катастрофічна, як на Закарпатті, але також має місце. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту УНН-Центр повідомили в Черкаському обласному управлінні водних ресурсів.

У відомстві запевняють, що самі такі роботи не ведуть, лише погоджують проекти органам місцевого самоврядування — сільським, селищним, міським, районним радам. Саме вони приймають рішення про необхідність таких робіт і визначають підрядника за допомогою проведення тендеру.

“Необхідність у таких заходах є. Русла річок з плином часу замулюються, що згодом може спричинити підтоплення населеного пункту або сільськогосподарських угідь. Звісно, ситуація не така серйозна, як на Закарпатті, але все одно потребує уваги місцевої влади”, - говорить заступник начальника Черкаського обласного управління водних ресурсів Сергій Журавель.

За даними Сергія Журавля, наразі чисткою річок переймаються лише на Золотоніщині: тут райдержадміністрація ухвалила рішення про необхідність чистки річок Суха Згар та Золотоношка.

“Чистити річки треба. Раніше фінансування здійснювалось за рахунок місцевих природоохоронних фондів, тепер ці фонди збідніли. Погода цієї зими дозволяє працювати й зараз, але коштів, як правило, бракує”, - пояснює начальник Черкаського регіонального управління водних ресурсів Олександр Бовсуновський.

За словами Олександра Бовсуновського, немає значення, коли це робити — взимку чи влітку, хіба що під час нересту риби таких заходів зі зрозумілих причин не здійснюють.