Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 28 червня 2017 13:45
Новини: Вінниця

На Вінниччині запустили виробництво паливних брикетів із соломи

На Вінниччині запустили виробництво паливних брикетів із соломи

ВІННИЦЯ. 5 лютого. УНН-Центр. Сьогодні, 5 лютого, у селі Непедівка Козятинського району урочисто запустили виробництво солом’яних брикетів, передає кореспондент УНН-центр.

За словами директора сільськогосподарського підприємства Миколи Мельника, це чи не перше такого роду виробництво в Україні, схоже устаткування є лише в Криму.

"Ідея організувати виробництво біопалива із відходів з’явилася давно. Адже запаси деревини обмежені і її вартість незабаром буде дуже високою. Натомість солома – це те, що ми маємо вдосталь і щороку. З тонни виробленої пшениці залишається 2 тонни соломи, кукурудзи – 2,4 тонн відходів. Пресовані на спеціальному устаткуванні за відповідних умов і технологій солом’яні брикети тліють повільніше, ніж дрова. Крім того, теплопродуктивність брикетів майже вдвічі більша від таких твердих порід, як дуб, береза чи граб. Для виготовлення паливних брикетів підходять рештки злакових, бобових технічних та олійних культур. Тонна виготовленого в господарстві біопалива залежно від походження соломи коштує 1250-1450 тис. грн", - зауважив М.Мельник.

Установка з виготовлення солом’яних брикетів виготовлена і придбана у Польщі, тому продукція виробляється виключно за європейськими стандартами.

Нині у виробництві брикетного біопалива із соломи задіяні вісім ліній у дві зміни з перспективою до 5 тонн брикетів за зміну.