Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 01 травня 2017 09:11
Новини: Черкаси

В області ще не демонтували 23 погруддя Леніна

В області ще не демонтували 23 погруддя Леніна

ЧЕРКАСИ. 8 лютого. УНН-Центр. На Черкащині залишились не демонтованими 42 пам'ятники та пам'ятні знаки, у тому числі, стели, гранітні обеліски, погруддя, дошки, що пов’язані з комуністичним режимом. Найбільше погрудь Леніна — їх в області 23. Про це на ранковій селекторній нараді в ОДА повідомив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Черкаської ОДА Сергій Пасічник, передає кореспондент УНН-Центр.

Також досі не демонтовані два погруддя Чапаєва, два Котовського, по одному Калініна, Щорса, Петровського, Дзержинського, Рябоконя, Бондаренко тощо та цілий ряд обелісків і стел присвячених працівникам радянських органів державної безпеки.

Загалом, у Черкасах залишились шість комуністичних пам'ятників. Інші в районах Черкаської області: два в Драбівському, один в Жашківському, три в Золотоніському, два в Канівському, сім в Лисянському, шість в Монастирищенському, два в Тальнівському, три в Уманському, вісім в Христинівському та чотири в Черкаському.

На виконання закону про демонтаж пам’ятників, облдержадміністрацією було підготовлено відповідне розпорядження місцевим органам, які повинні зробити це до 21 лютого. Після цієї дати, фактично, функції по демонтажу покладаються на облдержадміністрацію. Відповідне рішення з демонтажу вищезгаданих знаків обласна влада має виконати до 21 травня.