Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 25 червня 2017 09:55
Новини: Черкаси

Уманчанину відмовили у працевлаштуванні через наявність статуса учасника АТО

Уманчанину відмовили у працевлаштуванні через наявність статуса учасника АТО

Черкаси. 25 вересня. УНН-Центр. Уманчанин Андрій Коврик через своє бойове минуле вже майже півроку не може працевлаштуватися. Каже, що працедавці відмовляють йому, бо він має статус учасника АТО. Повідомляє кореспондент УНН-Центр.

- До початку війни я працював охоронцем у мережі готелів, - розповідає Андрій Коврик. – Коли мене забирали в армію, то на роботі попросили, аби я написав заяву на звільнення за власним бажанням. Тоді я не знав, що цього робити не потрібно, і за мною збереглося б робоче місце.

Хлопець провів на передовій більше року. Спочатку проходив строкову службу, а потім побував у гарячих точках АТО: Маріуполі та Широкіно. Демобілізувався Андрій 15 травня 2015 року. Відразу звернувся в охоронну фірму, де раніше працював.

- Поїхав я до своїх колишніх роботодавців. Думав знову влаштувати на роботу. Але мені відмовили. Сказали, що все через те, що я мають статус учасника АТО, - продовжує хлопець. – Почав далі шукати роботу. І знову натикався на відмови. Чомусь всіх лякає мій статус. Хоча я думав, що він мені навпаки буде допомагати у працевлаштуванні.

Представники компанії-роботодавця коментувати ситуацію відмовилися.

Головний спеціаліст командування Уманського міськрайонного військового комісаріату Владислава Швець розповідає, що відмовляти учасникам АТО у працевлаштуванні ніхто немає права.

- Можуть бути лише певні обмеження стосовно посад, на які претендують хлопці із статусом учасника АТО. І то це лише у тих випадках, якщо вони мають медичну довідку, про те що вони потребують лікування, - говорить Владислава Швець. – Але якщо роботодавець не пояснює чому саме відмовлено у працевлаштуванні, то потрібно звертатися за допомогою до юристів, громадських організацій, до правозахисних органів, і добиватися справедливості.

Не дивлячись на труднощі працевлаштування, Андрій Коврик не здається. Він подав свої документи до нової поліції у місті Черкаси.