Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 28 червня 2017 13:46
Новини: Дніпро

У Дніпропетровську здешевіли квартири

ДНІПРОПЕТРОВСЬК. 19 лютого. УНН-Центр. Ріелтори фіксують зниження вартості квартир (у доларах) у Дніпропетровську. Про це фахівці повідомили під час сьогоднішньої прес-конференції, передає кореспондент УНН-Центр.

«Зараз на ринку нерухомості не спостерігається жодної активності ні з боку продавців, ні з боку покупців. Ми спостерігаємо постійне коливання гривні та долара. Також на таку низьку активність впливають постійні зміни у законодавстві, наприклад, при реєстрації нерухомості, до яких важко звикнути як тим, хто продає нерухомість, так і тим, хто купує. Ціни на квартири у доларах починають просідати на 5-10%, у гривні ж спостерігаємо тенденцію зростання цін», - коментує обстановку на ринку нерухомості голова галузевої ради учасників ринку нерухомості в Дніпропетровській області С.Логутенко.

Президент Дніпропетровської асоціації фахівців з нерухомості В.Головін доповнив ряд факторів, які впливають на ринок нерухомості.

«По-перше, це загальний стан економіки, і ми бачимо, який він зараз. Ще один пункт – наявність грошей, які необхідні для придбання нерухомості. Коли іпотека рухнула, угоди стали заключатися виключно з грошей, що є на кишені, грубо кажучи, і цих грошей на сьогодні не вистачає, щоб ринок нерухомості зростав».

Президент ріелтерської палати Дніпропетровська С.Маласай підбив підсумки зазначив, що сьогодні спостерігається дефіцит нерухомості для купівлі-продажу і, як наслідок, - малий відсоток угод про купівлю-продаж. Знизилася й споживацька потреба населення, часто люди не купують квартири, а обмінюються ними (у 90% випадків). Дешевшають квартири здебільшого на окраїні міста та падає в ціні старий житловий фонд.

Якщо на околиці міста можна знайти однокімнатну квартиру за 12-13 тисяч доларів, а двокімнатну - за 15-16 тисяч доларів, то, наприклад, у великих спальних районах, як Лівий берег, такі ж квартири будуть коштувати 20 та 23 тисячі доларів відповідно.