Українські Національні Новини
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 28 червня 2017 13:39
Новини: Черкаси

В області проводять заходи для зменшення залежності від російського газу

Черкаси. 28 вересня. УНН-Центр. Скоротити на 2,2 мільйони куб метрів використання газу в Черкаській області планують завдяки впровадження альтернативних видів палива, модернізації котелень, утеплення будівель на об’єктах комунальної теплоенергетики та соціальної сфери. Про це на сьогоднішній нараді в ОДА повідомив заступник начальника управління ЖКГ області Андрій Липкань, інформує кореспондент УНН-Центр.

"У першому півріччі в рамках регіональної програми енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв Черкаської області на 2011-2015 роки реалізовано 77 заходів. Це заміна вікон, утеплення фасадів, модернізація котлів тощо на загальну суму більше 13 мільйонів гривень. Економія газу при цьому склала 485 тисяч куб метрів, що при нових цінах дорівнює 4,4 млн грн.", – зауважив доповідач.

Також за його словами, з початку дії програми державної фінансової підтримки населення, ОСББ та ЖБК для впровадження енергоефективних заходів населенню видано 1470 кредитів (по Ощадбанку 1260, по Укргазбанку 210), у тому числі 445 кредитів на придбання котлів, 1025 для впровадження енергоефективних заходів, ОСББ – 5 кредитів, – усе це на загальну суму 24,1 млн грн.

Нині ж, згідно із  планом, в кожному районі області та місті обласного підпорядкування приблизно 1% домогосподарств мають взяти кредити на заміну газових котлів, енергозберігаючого обладнання та матеріалів.

Нагадаємо, в минулому опалювальному сезоні Черкаська область зекономила більше 30% на об’єкти комунальної теплоенергетики.